Navigace

Obsah

Informace KHS

Typ: ostatní
Informace ke karanténním opatřením

 

Vážení rodiče,

je mou povinností Vás informovat, že byl v mateřské škole potvrzen případ onemocnění COVID-19. Vaše dítě bylo během docházky v rizikovém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2.

Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím očekávejte, že vás bude kontaktovat hygienická stanice. Již dnes je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma. Karanténní opatření budou nařízeny v minimální délce trvání 10 dnů ode dne posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou (což je do 13.2.2021, 14.2.2021, 15.2.2021 nebo 18.2.2021). Karanténní opatření lze  ukončit po 10 dnech v případě  negativního výsledku RT-PCR testu a absence klinických příznaků onemocnění COVID-19. Karanténu ukončuje vždy ošetřující lékař Vašeho dítěte. Žádanka na odběr bude vypsána během monitorovaného hovoru s hygienickou stanicí.

 

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci.

Hana Koňaříková,

ředitelka MŠ


Vytvořeno: 11. 2. 2021
Poslední aktualizace: 11. 2. 2021 11:12
Autor: ředitelka MŠ